SOIZ News

25 LAT

25 lat małe OK

 

PIKNIK JUBILEUSZOWY SOiZ

            W dniu 20 maja b.r. odbył się PIKNIK RODZINNY z okazji  25-lecia funkcjonowania Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.

W programie pikniku przewidziano m.in.: kącik malucha do lat 6-ciu, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez uczniów technikum logistycznego o poszerzeniu wojskowym oraz przedstawienie „Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowane przez kółko teatralne uczniów SOiZ.

      Poza tym zostały wystawione produkty Szkolnego Miniprzedsiębiorstwa „PINAZING” oraz prace słuchaczy kierunków medycznych tj. Terapeuta Zajęciowy.

      Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyła się TYROLKA oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez grupę WSTRZĄS.

     Wśród honorowych gości swoją obecnością na PIKNIKU JUBILEUSZOWYM zaszczycił: Burmistrz Miasta Cieszyna – Pan Ryszard Macura oraz Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Ludwik Kuboszek.

    Przy smacznym grillu i grochówce z kotła  goście mieli okazję posłuchać muzyki zespołów: „TORKA” i kapeli góralskiej z Bukowiny Tatrzańskiej. Dodatkowo rodzice uczniów zadbali o słodkie wypieki.        

  Szkoła Organizacji i Zarządzania w ciągu 25 lat swojego funkcjonowania wyraźnie zaistniała i zaznaczyła swoją obecność na terenie powiatu cieszyńskiego m.in. poprzez:

-   wprowadzanie nowych typów i kierunków kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy,

- wysoką jakość kształcenia o której świadczą  uzyskiwane wyniki na egzaminach zewnętrznych i egzaminach maturalnych – potwierdzeniem jest uzyskanie m.in. przez technikum ZŁOTEJ TARCZY w rankingu najlepszych szkół według Rzeczpospolitej i Perspektyw (2 w powiecie,  9 w województwie  i 51 miejsce w Polsce).

      Należy podkreślić, że Szkoła Organizacji i Zarządzania jako jedyna szkoła na terenie powiatu cieszyńskiego otrzymała za realizację projektów tytuły i certyfikaty:

- INNOWACYJNA SZKOŁA NA RYNKU PRACY,

- BEZPIECZNA SZKOŁA.

   W szkole realizowane są innowacje pedagogiczne m.in. MŁODZIEŻOWE MINIPRZEDSIEBIORSTWO. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na NAJLEPSZE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO i reprezentowali  Polskę w konkursie NAJLEPSZYCH MINIPRZEDSIĘBIORSTW EUROPEJSKICH w Berlinie.

     Szkoła prowadzi również szereg innych działań o zasięgu powiatowym, tj.

- AKCJA CHARYTATYWNA STRUMIEŃ – od 12 lat,

- WOLONTARIAT.

       Nauka w Szkole Organizacji i Zarządzania w Technikum odbywa się bezpłatnie przez cały cykl nauczania już od 5 lat.

      Na uwagę zasługuje również fakt, że Szkoła Organizacji i Zarządzania jako jedyna na terenie powiatu cieszyńskiego prowadziła od 2005 roku kształcenie na kierunkach medycznych, a od 2013 roku uruchomiła PUBLICZNE STUDIUM MEDYCZNE – które proponuje bezpłatną  i szeroką ofertę kształcenia.

        Należy podkreślić, że praktycznie wszyscy nasi absolwenci zdają egzaminy zawodowe i uzyskują stosowne dyplomy i certyfikaty w języku polskim i angielskim, uprawniające do zatrudnienia we wszystkich krajach Unii Europejskiej na równych prawach.

         Absolwenci kierunków medycznych są chętnie poszukiwani i zatrudniani przez lokalnych pracodawców.

       W SOiZ od wielu lat realizowane są projekty unijne tj. PARTNERSKIE PROJEKTY SZKÓŁ oraz STAŻE I PRAKTYKI ZAGRANICZNE. Na projekty te pozyskano i wykorzystano ok. 2 mln zł.

W ciągu 25 lat Szkołę Organizacji i Zarządzania ukończyło prawie 3200 osób, w tym w klasach młodzieżowych (technikum i liceum ogólnokształcące) – około 900 osób, w Publicznym Studium Medycznym – 352 osoby, pozostałe osoby to absolwenci szkół dla dorosłych – technikum i liceum ogólnokształcącego.

Pani Barbara Glet - dyrektor szkoły, podziękowała wszystkim  byłym i obecnym pracownikom szkoły za wkład pracy oraz zaangażowanie, które przekłada się na jakość pracy szkoły i uzyskiwane wyniki przez młodzież i słuchaczy.

Na zakończenie Pani dyrektor wszystkim uczestnikom pikniku życzyła wspaniałej zabawy.

FOTOGALERIA

 

baner kampania społeczna 

unia

rodo

innowacyjna szkoła

SOIZ TV

soiztv

2019 zlote technikum perspektywy

 

baner vulcan

facebook

  

twitter

 

instagram

Galeria

Dzwonki

  Lekcje Przerwy     Lekcje Przerwy
1 8.00-8.45 5 minut   5 11.35-12.20 5 minut
2 8.50-9.35 10 minut   6 12.25-13.10 5 minut
3 9.45-10.30 5 minut   7 13.15-14.00 5 minut
4 10.35-11.20 15 minut   8 14.05-14.50  

 

 

Skontaktuj się z Nami

ul. Mała Łąka 10, 43-400 Cieszyn

tel./fax. 33 851 46 88, tel 33 482 78 82

email: sekretariat@soiz.pl

Więcej...