Aktualności ogólne

Umowa patronacka pomiędzy SOiZ i firmą ZREMBUD podpisana

129 stycznia 2019 roku w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie została podpisana pierwsza umowa patronacka.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe ZREMBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie objęło opieką i patronatem klasy SOiZ kształcące w zawodzie technik logistyk. Strony umowy reprezentowali dyrektor szkoły Barbara Glet i prezes firmy ZREMBUD Tomasz Kunc.


Głównym celem nawiązanej współpracy szkoła-pracodawca stało się podnoszenie jakości i efektywności dualnego kształcenia zawodowego techników logistyków oraz kształtowanie kompetencji i umiejętności uczniów SOiZ. Są one niezbędne do udanego startu zawodowego. Obie strony umowy zaplanowały szereg wspólnych inicjatyw, w tym m.in. możliwość odbywania staży i praktyk zawodowych w firmie ZREMBUD, organizowanie wycieczek branżowych i szkoleń młodzieży z obsługi magazynowych programów komputerowych.
Dla uczniów oznacza to naukę na jeszcze wyższym poziomie, nowe konkursy i praktyczne wyzwania, a w przyszłości większe szanse na zdobycie ciekawej pracy. Dla nauczycieli - wsparcie merytoryczne w realizacji programów nauczania z przedmiotów logistycznych i odświeżenie warsztatu pracy o innowacyjne, biznesowe metody.
Podpisaniu umowy patronackiej towarzyszyła prelekcja Tomasza Kunca – prezesa firmy ZREMBUD na temat regałów magazynowych i ich zastosowania. Największe zaciekawienie młodych logistyków wzbudziła multimedialna prezentacja innowacyjnego, automatycznego regału szufladkowego, który jest autorskim rozwiązaniem opatentowanym przez Tomasza Kunca. Uczniowie poznali najważniejsze zalety regałów szufladkowych i ich przewagę nad stosowanymi do tej pory rozwiązaniami. Opatentowane innowacyjne rozwiązania dotyczące regałów są szansą na efektywne wykorzystanie powierzchni składowania do powierzchni dróg transportowych, pozwalają na szybkie obsługiwanie każdej jednostki ładunkowej, nie wymagają montażu szyn prowadzących i zmniejszają koszty magazynowania.
Cieszymy się, że umowa patronacka przypieczętowała trwającą już od lat współpracę SOiZ z firmą ZREMBUD. Wierzymy, że zaowocuje ona cennymi dla szkoły i jej uczniów oraz rynku pracy i pracodawców przedsięwzięciami edukacyjno-logistycznymi.

Monika Żerańska nauczyciel przedmiotów zawodowych w SOiZ

baner kampania społeczna 

unia

rodo

innowacyjna szkoła

SOIZ TV

soiztv

2020 tarcze

 

baner vulcan

facebook

  

twitter

 

instagram

Galeria

Dzwonki

  Lekcje Przerwy     Lekcje Przerwy
1 8.00-8.45 5 minut   5 11.35-12.20 5 minut
2 8.50-9.35 10 minut   6 12.25-13.10 5 minut
3 9.45-10.30 5 minut   7 13.15-14.00 5 minut
4 10.35-11.20 15 minut   8 14.05-14.50  

 

 

Skontaktuj się z Nami

ul. Mała Łąka 10, 43-400 Cieszyn

tel./fax. 33 851 46 88, tel 33 482 78 82

email: sekretariat@soiz.pl

Więcej...