Aktualności ogólne

Logistyczna wycieczka do Poznania

rogalem14 i 15 marca 2019 roku klasy drugie Szkoły Organizacji i Zarządzania brały udział w wycieczce naukowej do Poznania.

Głównym celem wyprawy był udział w warsztatach zawodowych „Dzień Logistyki” zorganizowanych przez Politechnikę Poznańską. Już po raz drugi braliśmy udział w tym profesjonalnie przygotowanym wydarzeniu. Dzięki warsztatom poznaliśmy ciekawe aspekty planowania, zarządzania i sterowania produkcją, szacowaliśmy koszty transportu i szukaliśmy najkorzystniejszych rozwiązań ekonomicznym. Podczas ćwiczeń oraz gier stymulujących myślenie, mogliśmy sprawdzić siebie i swoje zdolności logistyczne. Podczas gry aktywizującej „Łańcuch dostaw” zamieniliśmy się w zaopatrzeniowców i wraz z uczniami z innych szkół, analizowaliśmy przepływy magazynowe i podejmowaliśmy decyzje, które pozwalały uzyskać jak najwyższy zysk. 

Podczas gdy klasa 2 L zgłębiała swoją wiedzę logistyczną, uczniowie z technikum organizacji reklamy i technikum obsługi turystycznej brali udział w warsztatach „Sztuka skutecznej prezentacji”. Dowiedzieliśmy się między innymi jakich błędów powinniśmy unikać przy tworzeniu prezentacji oraz jak radzić sobie ze stresem podczas prezentowania. Następnie uczyliśmy się, jak skutecznie współpracować w grupie i na własnej skórze dowiedzieliśmy się jakie ryzyko niesie ze sobą nieskuteczna komunikacja w zespole. Podczas gry symulacyjnej udało się przeżyć tylko jednej uczennicy! 
Podczas wycieczki mieliśmy także okazję zwiedzić starą kamienicę, która znajduje się naprzeciwko poznańskiego ratusza i skrywa ciekawą atrakcję turystyczną jaką jest „Rogalowe Muzeum”. Podczas ciekawych i wesołych warsztatów poznaliśmy historię słynnych wypieków oraz próbowaliśmy je własnoręcznie wykonać. Wiecie, co mówi połowa rogala świętomarcińskiego do potencjalnego klienta? Zjedz mnie! A co mówi druga? Kup mnie! Takich wesołych przerywników podczas wyrabiania ciasta było wiele. Podziwialiśmy również piękne wnętrza kamienicy - piękny polichromowany sufit i „pavimento” posadzkę, która została odtworzona na podstawie znalezionych fragmentów glazurowanych płytek w kolorze miodowym i szafirowym. Dzięki pracom konserwatorów mogliśmy sobie lepiej wyobrazić, jak wyglądały w przeszłości wnętrza kamienic poznańskich. Następnie udaliśmy się na spacer po centrum Poznania z przewodnikami. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawych historii o tym pięknym mieście np. skąd wzięła się nazwa "prysznic" oraz skąd bierze się gospodarność i przedsiębiorczość mieszkańców, która często mylona jest ze skąpstwem. 
Wracając do Cieszyna (6 godzin w autobusie!), wspólnie stwierdziliśmy, że najpiękniejszym aspektem całej wycieczki była integracja dwóch klas, co przypieczętowaliśmy wspólnym śpiewaniem, żartami i rozmowami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że na następną wycieczkę ponownie wybierzemy się razem.

galeria

baner kampania społeczna 

unia

rodo

innowacyjna szkoła

SOIZ TV

soiztv

2019 zlote technikum perspektywy

 

baner vulcan

facebook

  

twitter

 

instagram

Galeria

Dzwonki

  Lekcje Przerwy     Lekcje Przerwy
1 8.00-8.45 5 minut   5 11.35-12.20 5 minut
2 8.50-9.35 10 minut   6 12.25-13.10 5 minut
3 9.45-10.30 5 minut   7 13.15-14.00 5 minut
4 10.35-11.20 15 minut   8 14.05-14.50  

 

 

Skontaktuj się z Nami

ul. Mała Łąka 10, 43-400 Cieszyn

tel./fax. 33 851 46 88, tel 33 482 78 82

email: sekretariat@soiz.pl

Więcej...