Aktualności ogólne

Dzień przedsiębiorczości 2019

przedsJak co roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskim programie Dzień Przedsiębiorczości. Była to szesnasta edycja programu prowadzonego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
W tym roku uczniowie klasy 1 turystyczno-logistycznej odbyli jednodniowe praktyki w biurach podróży i firmach logistyczno-trasportowych. Wszystkim pracodawcom dziękujemy za zaangażowanie się w opiekę nad naszymi uczniami i umożliwienie im zaobserwowania, jak wygląda praca zawodowa w praktyce.

Oto niektóre relacje uczniów SOiZ z tego dnia:

W ciągu Dnia Przedsiębiorczości mogłam w praktyce przyjrzeć się pracy logistyka. W firmie J.P. COVER Sp. z o.o. najbardziej zainteresowała mnie hala produkcyjna oraz maszyny znajdujące się w niej. Dowiedziałam się także, jak wygląda produkcja, jak pakuje się cement, farby i lakiery. Uważam, że czas tam spędzony był bardzo interesujący oraz był ciekawym doświadczeniem. Kinga Puchała

Mój Dzień Przedsiębiorczości w firmie KOH-I-NOOR oceniam pozytywnie. Osoby tam zatrudnione z wielkim sercem wykonują swoją pracę. W czasie tego pobytu pracowałem w systemie komputerowym PCBiznes, wprowadzałem do niego towary i wystawiałem faktury. Odbyłem także jednogodzinne szkolenie BHP. Mateusz Frydrychowski

Bardzo podoba mi się praca w Biurze Podróży "Safari" w Skoczowie. W czasie Dnia Przedsiębiorczości nauczyłam się, jak korzystać z systemu rezerwacyjnego ,,Merlin”, jakie ubezpieczenia trzeba lub można wykupić wyjeżdżając. Przeglądałam także katalogi wakacyjne, dowiedziałam się, jak pracować z klientem oraz jakie cechy powinien posiadać pracownik biura podróży. Zobaczyłam również, jak w praktyce wygląda sprzedaż wycieczki. Nikola Lapczyk

W FIRMIE ELEKTROMETAL ZAOBSERWOWAŁEM ŻE: ludzie bardzo ze sobą współpracują i dogadują się. Praca była intensywna a relacje "między piętrami" w firmie były dobre. DOWIEDZIAŁEM SIĘ: jak pracuje się na danych stanowiskach, czym zajmuje się firma, jakie jest potrzebne wykształcenie. NIE SPODOBAŁO MI SIĘ: że pękniętą szybę pracownicy skleili taśmą firmową. Patryk Węglarzy

Praca w Biurze Podróży TransTravel w Skoczowie bardzo mi się podobała, ponieważ informacje zostały mi w bardzo prosty sposób przekazane. Zaobserwowałam, w jaki sposób rozmawiać i radzić sobie w trudnych sytuacjach z klientami. Na pewno będę starała się, aby zdobyć taką pracę w przyszłości. Natalia Kadela

W firmie "POLDE'' bardzo mi się podobało. Pracy towarzyszy rodzinna atmosfera a co za tym idzie nie ma presji ze strony pracodawcy. Na "Dniu Przedsiębiorczości" opiekunowie umożliwili nam posługiwanie się suwnicą oraz pokazali wiele maszyn, których pracy mogliśmy się przyglądać. Chciałbym pracować w takiej firmie w przyszłości. Adam Szewczyk

Po Dniu Przedsiębiorczości w firmie Dragon Travel w Jastrzębiu-Zdroju uważam, że pracownik biura podróży ma bardzo ciekawą pracę. Ma stały kontakt z ludźmi, co według mnie jest atutem tej pracy. Ja w przyszłości chciałabym jednak pracować jako przewodnik wycieczek, ale zawód sprzedawcy ofert turystycznych też sprawiałaby mi przyjemność. Julia Kocur

W tej pracy zaobserwowałam, że trzeba być bardzo dokładnym pracownikiem, który umie zachować się kulturalnie oraz odpowiednio w stosunku do klienta. Moim zdaniem ja nie nadawałabym się do tej pracy, ponieważ jest to dla mnie nudne i monotonne, wolę prace w której są większe wyzwania. Wiktoria Stokłosa

Dzień Przedsiębiorczości w firmie "Summit Autotech" minął mi bardzo szybko i dość dużo się nauczyłem, ale niestety nie zostałem dopuszczony do rzeczy praktycznych, co jest jednym minusem tego dnia. Kacper Kuczera

Po Dniu Przedsiębiorczości uważam, że praca magazyniera wbrew pozorom jest zawodem o stosunkowo dużej odpowiedzialności. Zajmuje się on bowiem nie tylko przyjmowaniem, składowaniem oraz wydawaniem towarów z magazynu. Jego praca polega na dodatkowych czynnościach, które musi stale wykonywać np. jazda wózkiem widłowym oraz przestrzegania przepisów BHP. Szymon Gawłowski

baner kampania społeczna 

unia

rodo

innowacyjna szkoła

SOIZ TV

soiztv

2019 zlote technikum perspektywy

 

baner vulcan

facebook

  

twitter

 

instagram

Galeria

Dzwonki

  Lekcje Przerwy     Lekcje Przerwy
1 8.00-8.45 5 minut   5 11.35-12.20 5 minut
2 8.50-9.35 10 minut   6 12.25-13.10 5 minut
3 9.45-10.30 5 minut   7 13.15-14.00 5 minut
4 10.35-11.20 15 minut   8 14.05-14.50  

 

 

Skontaktuj się z Nami

ul. Mała Łąka 10, 43-400 Cieszyn

tel./fax. 33 851 46 88, tel 33 482 78 82

email: sekretariat@soiz.pl

Więcej...