Aktualności ogólne

WYCIECZKA na TRZY KOPCE

Dnia 13.09.2010 roku wszystkie trzy klasy ze Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie wybrały się na wycieczkę integracyjną na „Trzy Kopce”.

Wycieczka zaczęła się wyjazdem o godzinie 8.35 w kierunku Wisły, gdzie zaczęła się nasza wędrówka. Droga była dosyć męcząca, zwłaszcza dla tych, którzy nie mieli wyrobionej kondycji, jednak widoki były warte tego wysiłku i wszyscy, pomimo zmęczenia, wytrwale szliśmy przed siebie.

Nie obeszło się, oczywiście, bez postojów, które my wykorzystywaliśmy na zebranie sił, a pani Piekarek z kolei na robienie nam ze wszystkich możliwych stron zdjęć. Tak więc mamy zdjęcia grupowe, jak i również te zrobione zupełnie z zaskoczenia (których większość z nas chyba wolała uniknąć…).
Po długiej, męczącej drodze dotarliśmy nareszcie do celu – zadaszonego ogniska, budki z jedzeniem oraz czerwonego garbuska.
Po krótkiej przerwie każda z klas otrzymała zadanie: wymyślić skecz i przedstawić go potem dwóm pozostałym grupom. Trzeba było widzieć tą konsternację na naszych twarzach!
Gdy tak dzielnie próbowaliśmy wymyślić coś śmiesznego podeszło do nas dwóch nauczycieli i oznajmiło, że czas już przedstawiać nasze wytwory wyobraźni. Brakowało jeszcze klasy pierwszej, ale pani wicedyrektor nam wszystko wyjaśniła. Okazało się, że był to podstęp – klasa pierwsza specjalnie została odprowadzona dalej, abyśmy my tak naprawdę mogli wymyślić dla nich zadania z okazji ich chrztu.

Po krótkim czasie klasa pierwsza została do nas przyprowadzona. Ale gdzie klasa trzecia…?

Nagle za budką z jedzeniem dało się słyszeć krzyki, po czym przybiegły dwie dziewczyny i poprosiły o pomoc trzech chłopców z klasy pierwszej. Pobiegli wraz z dziewczętami za budkę. Po chwili prowadzili pomiędzy sobą Artura, który udawał bardzo zmęczonego starca. Starzec ów miał prosić kolejne osoby o spełnianie jego życzeń przed jego śmiercią. I tak mogliśmy oglądać taniec godowy, tłumaczenie drogi do Małej Łąki wariatowi prowadzącemu garbuska, polowanie na dzika czy taniec makareny.

Gdy wszystkie zadania zostały wykonane każdy z nas dostał kiełbaskę i został zaproszony koło ogniska. Potem wszyscy razem usiedliśmy przy stołach, jedliśmy pyszne kiełbaski i rozprawialiśmy na temat tego, co właśnie widzieliśmy.
W końcu nadszedł czas drogi powrotnej. Ta nie była już tak bardzo męcząca i długa (a przynajmniej to nam się tak wydawało). Nie obyło się, niestety, bez drobnego wypadku, ponieważ jedna z naszych koleżanek skręciła kostkę, czego wszyscy bardzo jej współczuliśmy.
W końcu dotarliśmy na przystanek, gdzie poczekaliśmy na autobus i pojechaliśmy z powrotem do naszego Cieszyna.
Koniec końców: wycieczka była jak najbardziej udana i mamy wszyscy nadzieję, że każda kolejna będzie się nam równie bardzo podobała.

storna_6strona_3strona_2strona_7

baner kampania społeczna 

unia

rodo

innowacyjna szkoła

SOIZ TV

soiztv

2019 zlote technikum perspektywy

 

baner vulcan

facebook

  

twitter

 

instagram

Galeria

Dzwonki

  Lekcje Przerwy     Lekcje Przerwy
1 8.00-8.45 5 minut   5 11.35-12.20 5 minut
2 8.50-9.35 10 minut   6 12.25-13.10 5 minut
3 9.45-10.30 5 minut   7 13.15-14.00 5 minut
4 10.35-11.20 15 minut   8 14.05-14.50  

 

 

Skontaktuj się z Nami

ul. Mała Łąka 10, 43-400 Cieszyn

tel./fax. 33 851 46 88, tel 33 482 78 82

email: sekretariat@soiz.pl

Więcej...