Aktualności ogólne

Szkolenie – czyli jak podzielić się własnymi pasjami!

W dniach od 17 do 19 czerwca przedstawiciele naszej szkoły pani Anna Chamot, Natalia Piekarek oraz Anna Pilch z klasy I miały okazję brać udział w szkoleniu dotyczącym programu Młodzież w działaniu.

W trzydniowym szkoleniu zorganizowanym w Szczyrku brało udział około 30 osób z różnych organizacji młodzieżowych i pozarządowych.

 

„Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej wspierający uczestnictwo w kształceniu pozaszkolnym, czyli w edukacji pozaformalnej. Program ten skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi (jak sama nazwa wskazuje), którzy zainteresowani są indywidualnym rozwoje oraz zdobywaniem wiedzy i umiejętności we współczesnym świecie. Program umożliwia nawiązywanie kontaktów międzynarodowych i wymianę doświadczeń. Zachęca do podejmowania różnorakich działań na rzecz społeczności lokalnej, służących również indywidualnemu rozwojowi. Promuje ideę zjednoczonej Europy poprzez przezwyciężanie barier, uprzedzeń i stereotypów wśród młodych ludzi, wspieranie ich mobilności oraz promowanie aktywności obywatelskiej.

Szkolenie było świetnie przeprowadzone , organizatorzy zapoznali nas z wieloma zabawami integracyjnymi, którymi można wzbogacić spotkania międzynarodowe.  Zdobyliśmy wiedzę, która pomoże nam samodzielnie napisać projekt, który spełni kryteria formalne i merytoryczne. W związku z tym już dziś zwracamy się do wszystkich uczniów naszej szkoły (również tych którzy już od września rozpoczną naukę w SOiZ) o zgłaszanie własnych pomysłów na dobry projekt.  Przede wszystkim chodzi o to, abyśmy mogli pokazać czym tak naprawdę się interesujemy i co nas kręci!  Wciągnąć innych i podzielić się swoimi pasjami.  Niech czas wakacji stanie się źródłem inspiracji do napisania projektu, a już we wrześniu zapraszamy wszystkich na spotkanie typu „burza mózgów” z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunkami. Miłych wakacji życzy Samorząd Uczniowski!

{mbox:galeria/szkolenie/internetm.jpg|width=100|height=67|group=galeria|title=Szkolenie}{mbox:galeria/szkolenie/internet1m.jpg|width=100|height=67|group=galeria|title=Szkolenie}{mbox:galeria/szkolenie/internet3m.jpg|width=100|height=67|group=galeria|title=Szkolenie}{mbox:galeria/szkolenie/internet4m.jpg|width=100|height=67|group=galeria|title=Szkolenie}

baner kampania społeczna 

unia

wytyczne logo ok

innowacyjna szkoła

SOIZ TV

soiztv

2021 tarcze

 

baner vulcan

facebook

  

twitter

 

instagram

Galeria

Dzwonki

  Lekcje Przerwy     Lekcje Przerwy
1 8.00-8.45 5 minut   5 11.35-12.20 5 minut
2 8.50-9.35 10 minut   6 12.25-13.10 5 minut
3 9.45-10.30 5 minut   7 13.15-14.00 5 minut
4 10.35-11.20 15 minut   8 14.05-14.50  

 

 

Skontaktuj się z Nami

ul. Mała Łąka 10, 43-400 Cieszyn

tel./fax. 33 851 46 88, tel 33 482 78 82

email: sekretariat@soiz.pl

Więcej...