TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 28, kwiecień 2014 09:59
Zawód: TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA
Podbudowa: szkoła średnia
Cykl kształcenia
- nauka w zawodzie technik ochrony fizycznej osób i mienia trwa 2 lata (4 semestry)
- zajęcia odbywają się w systemie zaocznym
- organizacja nauki w szkole umożliwia zdobycie dyplomu technika bez ograniczeń wieku , przerywania dotychczasowego zatrudnienia oraz studiów przez słuchaczy.
W tym zawodzie wyodrębniono kwalifikację:
Z.3. Ochrona osób i mienia.
Zgodnie z podstawą programową kształcenia w tym zawodzie technik bhp po zdaniu egzaminu z kwalifikacji w zawodzie i po ukończeniu szkoły, słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły policealnej i dyplom TECHNIKA OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA.
SOIZ jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym upoważnionym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną do przeprowadzania państwowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej i praktycznej. Zdanie egzaminu państwowego jest potwierdzone dyplomem, jak również certyfikatem w języku angielskim (EUROPASS) honorowanym przez pracodawców w krajach Unii Europejskiej.
TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA
może organizować i kierować działalnością wewnętrznych służb ochrony, realizuje zadania z zakresu ochrony osób i mienia oraz usług detektywistycznych. Absolwenci spełniają wymagania dotyczące wykształcenia niezbędnego do ubiegania się o licencję pracownika ochrony fizycznej drugiego stopnia. Nauka na kierunku gwarantuje zdobycie niezbędnej wiedzy z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, handlowego i finansowego.
WYBRANE PRZEDMIOTY:
Podstawy prawna w ochronie osób i mienia
BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej
Podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia
Język obcy w ochronie osób i mienia
Ochrona mienia i techniczne środki zabezpieczeń
Zabezpieczenie imprez masowych
Ochrona osób
Konwojowanie
Techniki interwencyjne i samoobrona
Perspektywy pracy:
Technik ochrony fizycznej osób i mienia może być zatrudniony w agencjach ochrony, bankach, urzędach administracji publicznej i wszystkich instytucjach gdzie jest niezbędna ochrona. Ukończenie szkoły policealnej oraz uzyskanie tytułu technik ochrony fizycznej osób i mienia umożliwia uzyskanie licencji II-go stopnia Pracownika Ochrony Fizycznej Osób i Mienia (bez egzaminu państwowego!). Licencja ta pozwala na zgodne z prawem wykonywanie zawodu technik ochrony fizycznej osób i mienia, zajmowanie stanowisk kierowniczych w agencjach ochrony oraz na ubieganie się o wydanie koncesji na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia.
WYMAGANE DOKUMENTY:
- podanie o przyjęcie do PUBLICZNEGO STUDIUM MEDYCZNEGO (do odbioru w sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony internetowej- formularze),
- świadectwo ukończenia szkoły średniej (nie jest wymagana matura)
- zaświadczenie lekarskie
- 2 zdjęcia.