Powrót
Jubileusz 30-lecia SOIZ i 10-lecia PSM
31 maja 2023 roku obchodziliśmy piękny jubileusz naszej szkoły. Już od 30 lat Szkoła Organizacji i Zarządzania z sukcesem dokłada swoją cegiełkę do polskiej edukacji, a od 10 lat prowadzi Publiczne Studium Medyczne. Ten szczególny, dla naszej społeczności dzień, wypełniony był wieloma atrakcjami, w których uczestniczyli nie tylko nauczyciele, uczniowie, absolwenci i pracownicy, ale także zaproszeni goście specjalni: Pan KRZYSZTOF KASZTURA - I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna, Pan MICHAŁ RAJWA - Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani ELŻBIETA SOBIESKA- Zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty z Bielska-Białej oraz przedstawiciele portalu OX.pl.
Z tej okazji przygotowaliśmy uroczystą akademię, podczas której zaprosiliśmy wszystkich zebranych w szkolnej kawiarence, w wyjątkową podróż wehikułem czasu. Podczas prezentacji multimedialnej zostały przedstawione kluczowe momenty i osiągnięcia szkoły - od momentu jej założenia po dzień dzisiejszy. Wspominaliśmy między innymi działalność Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych, sukcesy miniprzedsiębiorstwa Pinazing, kampanie społeczną "Who is weak", Targi Przedsiębiorczości, projekty europejskie realizowane przez szkołę. Zdjęcia, nagrania wideo i wspomnienia przypomniały nam o niezapomnianych chwilach. Trudno wyliczyć wszystkie sukcesy i osiągnięcia, które przez 30 lat nagromadziły się na koncie szkoły. Szczególnie wzruszyliśmy się wspominając akcję charytatywną „Strumień" i występy szkolnego kółka teatralnego, które zawsze wywołują wiele emocji w naszej szkole. Podczas akademii pojawiła się także szczypta magii i numerologii. Zaproszona wróżka wywróżyła szkole wiele sukcesów i przekazała bezcenne rady na przyszłość.
Nasi absolwenci żywo odpowiedzieli na nasz apel na FB o nadsyłaniu swoich wspomnień, a ich wypowiedzi szczególnie wzruszyły serca nauczycieli i dyrekcji. Oczywiście nie zabrakło życzeń, podziękowań, kwiatów oraz hucznego STO LAT. Po akademii dyrektor szkoły pani Barbara Glet wygłosiła krótkie przemówienie, w którym podziękowała obecnym za wspólną podróż przez trzy dekady istnienia naszej instytucji oraz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu placówki. Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy życzyli dalszego rozwoju i dobrych naborów.
Szczególnie wyczekiwanym punktem programu uroczystości było oficjalne otwarcie strefy rekreacyjno-sportowej SOIZKO. Dyrekcja szkoły świadomie zrezygnowała z hucznego obchodzenia jubileuszu i postawiła na dobro uczniów, tworząc sportowy i przytulny zakątek w SOIZ.
 
Okrągły jubileusz naszej szkoły był nie tylko okazją do wspomnień i celebrowania przeszłości, ale również bodźcem do spojrzenia z nadzieją w przyszłość, momentem dyskusji na temat dalszego rozwoju i tworzenia jeszcze lepszych warunków nauki i rozwoju dla kolejnych pokoleń uczniów. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nasza mała szkoła jest szkołą wyjątkową, rodzinną i kameralną. Szkołą o dużym sercu, jak mawia o nas dyrekcja Domu Opieki Społecznej w Strumieniu.
Dziękujemy wszystkim za ten piękny dzień, który mogliśmy przeżyć razem!
 

Wypełnij i zapisz się ONLINE