TECHNIK ADMINISTRACJI
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 16, kwiecień 2015 09:56
Zawód: TECHNIK ADMINISTRACJI
Podbudowa: szkoła średnia
Cykl kształcenia
· nauka w zawodzie technik administracji (4 semestry)
· zajęcia odbywają się w systemie zaocznym
· organizacja nauki w szkole umożliwia zdobycie dyplomu technika administracji bez ograniczeń wieku, przerywania dotychczasowego zatrudnienia oraz studiów przez słuchaczy.
W tym zawodzie została wyodrębniona kwalifikacja:
A.68. Obsługa klienta w jednostkach administracji.
Po zdaniu egzaminu z tej kwalifikacji w zawodzie i po ukończeniu szkoły słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły policealnej i dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie TECHNIK ADMINISTRACJI.
SOIZ jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym upoważnionym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną do przeprowadzania państwowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej i praktycznej. Zdanie egzaminu państwowego jest potwierdzone dyplomem, jak również certyfikatem w języku angielskim (EUROPASS) honorowanym przez pracodawców w krajach Unii Europejskiej.
TECHNIK ADMINISTRACJI
Technik administracji jest osobą odpowiedzialną w firmie/instytucji za interpretację i stosowanie przepisów prawnych z różnych dziedzin prawa, przygotowanie projektów umów, porozumień, decyzji, regulaminów, instrukcji i innych dokumentów oraz aktów, posługiwanie się wskaźnikami ekonomicznymi i metodami analizy ekonomicznej, finansowo- księgowej i dokumentacją księgową.Technik administracji redaguje pisma, korespondencję, sprawozdania, notatki służbowe, sporządza protokoły umowy o pracę, regulaminy pracy i wynagrodzenia. Odpowiada za prawidłowe przyjmowanie, segregowanie i klasyfikowanie informacji.
WYBRANE PRZEDMIOTY:
Język obcy w administracji
Działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej
Podstawy prawa cywilnego
Podstawy prawa pracy
Podstawy prawa administracyjnego
Podstawy finansów publicznych
Wykonywanie prac biurowych
Perspektywy pracy:
Technik administracji może być zatrudniony w każdej instytucji administracyjnej i gospodarczej m.in. w: urzędach wojewódzkich, rejonowych, powiatowych i gmin, podmiotach gospodarczych, firmach ubezpieczeniowych, bankach, urzędach skarbowych i innych.
WYMAGANE DOKUMENTY:
· Podanie o przyjęcie do szkoły (do odbioru w sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony internetowej- formularze),
· świadectwo ukończenia szkoły średniej (nie jest wymagana matura)
· zaświadczenie lekarskie
· 2 zdjęcia.