Powrót
Coś dla ciała, coś dla ducha
Kolejny dzień Erasmusa w Palermo rozpoczął się od zwiedzania następnej szkoły partnerskiej. INSTITUTO Asione kształci przyszłych optometrystów, chemików, fizyków, ortodontów i posiada świetnie wyposażone pracownie. Młodzież miała okazję obejrzeć pod mikroskopami przygotowane przez siebie preparaty oraz poznać funkcjonowanie hydroponicznej szklarni.
Podczas przerwy obiadowej mogliśmy delektować się tradycyjnymi potrawami takimi jak arancini, caponata czy cannoli, przygotowanymi przez włoskie mamy! Przywiezione przez nas PrincePola okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ w kilka minut zniknęły ze stołów.
Popołudniu mieliśmy okazję zwiedzić Teatr Massimo w Palermo - imponującą budowlę zbudowaną w stylu neorenesansowym. Wnętrza teatru zachwyciły nas bogatymi zdobieniami i freskami. W czasie zwiedzania dowiedzieliśmy się o historii tego teatru, który jest jednym z największych w Europie, oraz o jego znaczeniu dla kultury Sycylii. Podziwialiśmy przepiękny widok z loży królewskiej na scenę i widownię.
Po krótkim spacerze po tradycyjnym targu, który rozciągał się ulicami Palermo, zostaliśmy zaproszeni przez rodziny goszczące na typową włoską kolację, podczas której próbowaliśmy autentycznych sycylijskich potraw, które ku naszemu zdziwieniu były w większości smażone. Atmosfera wspólnego wieczoru była niezwykle serdeczna i wesoła.
Dzisiejszy dzień był nie tylko wyjątkowym doświadczeniem smakowym, ale także okazją do bliższego poznania gościnności i ciepła mieszkańców Palermo.