Staże zagraniczne

Dowiedz się więcej o naszych ostatnich projektach i praktykach zagranicznych.

Erasmus+ 2020- 2023 STAŻE ZAGRANICZNE

Czytaj więcej

POWER E+ 2018-2020

Czytaj więcej

POWER  E+ AKCJA 1 2015-2017

Czytaj więcej

EFS POKL - 2013-2015

Czytaj więcej

EFS POKL - 2012-2013

Czytaj więcej

FERS 2024-2025 STAZE ZAGRANICZNE

Czytaj więcej
Erasmus+ 2020- 2023 STAŻE ZAGRANICZNE

Opis projektu

Projekt  jest finansowany  z funduszy Unii Europejskiej w ramach program Erasmus+

„Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”. 

W ramach projektu trzy grupy 18 uczniów technikum kształcących się w zawodzie: technik logistyk oraz technik organizacji turystyki w latach 2020-2023 wyjedzie na dwutygodniowy staż zagraniczny. Uczniowie biorą udział w programie przygotowawczym, w ramach którego organizowane są  zajęcia z native speakerem, nauczycielami języka angielskiego, warsztaty z  psychologiem oraz warsztaty zawodowe. 

 

Korzyści dla uczestników projektu:

  • Zdobycie doświadczenia praktycznego i nowych umiejętności (certyfikaty Europass);
  • Nauka języków obcych, w szczególności w zakresie słownictwa specjalistycznego;
  • Zwiększenie otwartości i mobilności;
  • Zwiększenie szans na rynku pracy;
  • Doskonalenie kompetencji międzykulturowych, przedsiębiorczych;
  • Rozwijanie umiejętności pracy w grupie, rozwiązywania problemów, kreatywności, podejmowania ryzyka i odpowiedzialności.

Staże umożliwiają rozwijanie kompetencji zawodowych, osobistych i językowych uczniów w praktyce, a także pozwalają poszerzyć horyzonty myślowe. Praktyki zagraniczne to świetny start na europejskim rynku pracy.

REZULTATY TWARDE PROJEKTU:

Rekrutacja:

Regulamin rekrutacji: rok szkolny 2020/2021            wyniki rekrutacji

Regulamin rekrutacji: rok szkolny 2021/2022            wyniki rekrutacji

Regulamin rekrutacji: rok szkolny 2022/2023           wyniki rekrutacji

 

Relacje uczniów z praktyk:

Hej, jestem Ola z 4P i odbywam praktyki zawodowe na Malcie 🇲🇹. Razem z Przemkiem pracujemy w Hotelu „Valentina” w St. Julians. 
W pracy mamy do czynienia z różnymi zadaniami. W pierwszym tygodniu czas praktyk spędzaliśmy na recepcji, zobaczyliśmy, jak działa system rezerwacji, pobierania płatności, zameldowania i wymeldowania się. Szukaliśmy operatorów polskich i rumuńskich poprzez internet. 
W drugim tygodniu mieliśmy do czynienia z obsługą gości w restauracji hotelowej oraz housekeeping.

Cześć, nazywam się Michał Orlik i uczestniczę w praktykach zagranicznych na Malcie w firmie transportowej Jet Freight.
Firma ta znajduje się w przemysłowej części miejscowości Birkirkar. Jet Freight zajmuje się przewozem każdego dostępnego towaru na wszystkich siedmiu kontynentach drogą lądową, morską oraz powietrzną i prosperuje od ponad trzydziestu lat.
Podczas moich praktyk dowiedziałem się, jak dokładnie przebiega cały proces przewozu towarów, który zaczyna się od zatwierdzenia transakcji na komputerze przy pomocy systemu Booking, a kończy na przewozie przesyłki. Nie brakuje również papierkowej roboty.
Serdecznie pozdrawiam z gorącej Malty!

Cześć! Mam na imię Mateusz, jestem uczniem klasy 4P na kierunku technik logistyk i odbywam praktyki zagraniczne na Malcie razem z Justyną i Iwo w firmie Premiere Healthcare.
Pracujemy w rodzinnej firmie składającej się z 4 pracowników, która zajmuje się obsługą towaru od momentu przyjęcia do dostarczenia go do finalnego odbiorcy. My jako stażyści pakujemy produkty, jakimi są medykamenty oraz opatrunki, kompletujemy zamówienia i dostarczamy przesyłki do aptek.

Hej, mam na imię Julia i także jestem na praktykach zawodowych na Malcie. Pracuję w hotelu "Ta' Tereza" w Sliemie. 
Większość czasu spędzam na recepcji, ale zajęcia na tym stanowisku to więcej niż siedzenie przy laptopie. 
Nauczono mnie korzystać z systemu rezerwacyjnego hotelu, aktywować karty hotelowe, sprawdzać stan i czystość pokoi oraz zajmować się "papierkową robotą". Zajmuję się też zameldowywaniem i wymeldowywaniem gości. 
Czyli w skrócie mam ręce pełne pracy, ale nie brak mi również czasu  na odpoczynek i zwiedzanie wyspy.

 

Hejka, nazywam się Nadia i razem z Kornelem odbywamy praktyki w hotelu Pjazza Merkanti w samym sercu Valletty. Pracujemy na dwie zmiany na stanowisku recepcji.
W pracy mamy do czynienia z ludźmi z całego świata, przez co mamy okazję wykazac się naszymi zdolnościami językowymi. Uczymy się zameldowywać i wymeldowywać gości, pobieramy płatności, współpracujemy z działem służby pięter i kuchnią, zapoznajemy się z systemami rezerwacyjnymi oraz czuwamy nad czystością i zawartością pokoi.
Natomiast po pracy i w trakcie przerw możemy podziwiać piękno stolicy Malty.

 

Cześć, nazywam się Hubert, jestem uczeniem klasy 3P w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie na kierunku Technik Logistyk i biorę udział w praktykach zagranicznych na Malcie. Pracuję z Olafem i Natalią.
Praktyki mamy w firmie E-Deliv w dzielnicy Gwardamanġa, ktora zajmuje sie dostarczaniem roznego rodzaju urzadzeń elektronicznych (telefony, routery, dekodery) marki GO Mobile.

Nasza praca polega na sortowaniu zamowien, ladowaniu i rozladowywaniu samochodów kierowców, obslugiwaniu systemu komputerowego E-Deliv w ktorym zlecamy zamówienia kierowcom oraz dostarczaniu wraz z kurierami przesyłek. Pozdrawiamy serdecznie z gorącej Malty.

 

Cześć, nazywam się Oliwia, jestem uczennicą klasy 4P Technikum Organizacji Turystyki i biorę udział w praktykach zagranicznych na Malcie. Pracuje z kolegą z klasy, Michałem. 
Praktyki mamy w hotelu „Ddream hotel” w St. Julians. 
Zajmujemy się obsługą hotelową taką jak kelnerowanie, sprzątanie kuchni, dbanie o wyposażenie pokoi hotelowych oraz czasem służymy jako bagażowi. Mieliśmy również okazję zadbać o porządek w dokumentacji hotelowej. Pozdrawiamy ciepło z maltańskiego wybrzeża.

  • BUDŻET PROJEKTU: 108 732 EUR
  • ILOŚĆ MOBILNOŚCI:

    54 uczniów
    + 6 opiekunów

  • KRAJE:

    Irlandia (Galway),
    Malta (Valetta)

  • KOORDYNATOR: Anna Chamot

Fotoreportaż z całego projektu