Partnerskie projekty szkół

Dowiedz się więcej o naszych ostatnich projektach i praktykach zagranicznych.

STRAŻNICY EUROPY- THE GUARDIANS OF EUROPE

Czytaj więcej

MOBILNOŚĆ plus – łączymy siły

Czytaj więcej

ON THE ROAD TO ENTREPRENEURSHIP- W DRODZE DO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Czytaj więcej

ENTERPRISING YOUTH IN EUROPE WITHOUT BOUNDARIES- PRZEDSIĘBIORCZA MŁODZIEŻ W EUROPIE BEZ GRANIC

Czytaj więcej

YOUTH FOR TOURISM - TOURISM FOR YOUTH

Czytaj więcej

Miniprzedsiębiorstwo „Pinazing”

Czytaj więcej
STRAŻNICY EUROPY- THE GUARDIANS OF EUROPE

Opis projektu

Projekt odbył się w terminie: 01.09.2018- 31.08.2021.

Projekt był finansowany z programu Erasmus Plus, akcja K2.

W ramach projektu „Strażnicy Europy” pięć szkół stało się pięcioma „Strażnikami” wartości Europy i podzieliło się swoją ekspercką wiedzą na temat równości, zdrowych nawyków żywieniowych, cyberbezpieczeństwa, tolerancji i aktywności fizycznej. Kampanie społeczne, które były wspólnie prowadzone, stały się „pomostem” dla ich działań i kształtowały postawy prospołeczne wśród uczestników projektu. Dzięki nim uczestnicy rozwinęli także kompetencje związane z kreatywnością, umiejętnością pracy w międzynarodowym zespole, przedsiębiorcze, uczyli się współpracy z mediami i rozwinęli nowe kompetencje informatyczne i językowe.

Zwieńczeniem współpracy międzynarodowej była podzielona na dwie części międzynarodowa kampania społeczna oraz wydarzenie „Nie znasz – poznaj. Znasz – zachowaj”. Misja „strażników” zachęciła młodych ludzi do odkrywania kultury europejskiej i zachowania jej dziedzictwa dla następnych pokoleń. Wyzwaniem i zadaniem dla nauczycieli było nauczenie się, jak uczyć o dziedzictwie i jak wykorzystywać tę wiedzę podczas różnych lekcji.

W szkołach partnerskich powstały tzw. School Cornery, które zostały sfinansowane ze środków europejskich. Są one do dziś ośrodkami dialogu uczniowskiego i aktywności społecznej. Miejscem dla młodzieży, w którym mogą realizować swoje inicjatywy.

Aby dotrzeć do lokalnej społeczności zorganizowaliśmy Międzynarodowy Festiwal Kampanii Społecznych. Stworzyliśmy symboliczne postacie „pięciu strażników” naszych akcji: „Strażnik zdrowych nawyków żywieniowych”, „Strażnik aktywności fizycznej”, „Strażnik równości”, „Strażnik cyberbezpieczeństwa” i „Strażnik tolerancji”.

Aby osiągnąć cele projektu odbyło się pięć uczniowskich spotkań projektowych we wszystkich szkołach projektu oraz jedno spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli. Projekt odświeżył jakość działań edukacyjnych w szkołach poprzez wielokulturową współpracę. Wprowadziliśmy do naszej pracy w szkole nową metodę czyli prowadzenie kampanii społecznych, która zaktywizowała uczniów do działań. Projekt wpłynął pozytywnie na postawy prospołeczne i europejską jakość życia. Zachęcił Europejczyków do troski o zdrowe nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną, cyberbezpieczeństwo, równość i tolerancję. Działania projektowe podniosły świadomość o konieczności zachowania dziedzictwa europejskiego dla przyszłych pokoleń.

O projekcie” https://en.calameo.com/read/00531543131b91f97b921

Katalog kampanii społecznych https://en.calameo.com/read/0053154316bb20c05ee04

Kampania : Nie znasz- poznaj

https://en.calameo.com/read/0061358648dd1b76607a5?fbclid=IwAR3vGq1ZhelnIwiy9etdpc44QODUMfx7SY6XoQLfyEpbxC1HRvozbfKWo9o

Filmiki promujące kampanie społeczne

https://www.youtube.com/watch?v=3JRx9mlbUsA

  • BUDŻET PROJEKTU: 136 441,00 zł
  • ILOŚĆ MOBILNOŚCI:

    19

  • KRAJE:

    Polska, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Grecja

  • KOORDYNATOR: Natalia Piekarek, nauczyciele wspierający: Monika Żerańska, Jolanta Wilczek, Justyna Ligenza

Fotoreportaż z całego projektu