Staże zagraniczne

Dowiedz się więcej o naszych ostatnich projektach i praktykach zagranicznych.

Erasmus+ 2020 STAŻE ZAGRANICZNE

Czytaj więcej

POWER E+ 2018-2020

Czytaj więcej

POWER  E+ AKCJA 1 2015-2017

Czytaj więcej

EFS POKL - 2013-2015

Czytaj więcej

EFS POKL - 2012-2013

Czytaj więcej
EFS POKL - 2012-2013

Opis projektu

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Skierowany był do uczniów technikum obsługi turystycznej.

W ramach projektu najlepsi uczniowie odbyli w czerwcu 2013 roku trzytygodniowe praktyki zawodowe w hotelach w Londynie. Uczniowie zapoznali się z najnowszymi trendami dotyczącymi obsługi klienta oraz zasadami hotelarstwa. Praktyki w Anglii umożliwiły rozwijanie kompetencji językowych związanych z hotelarstwem oraz obsługą turystyczną. Znajomość języka obcego a szczególnie języka angielskiego w tej branży jest niezbędna. W ramach projektu uczniowie od grudnia 2012 roku uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego z native speakerem z Wielkiej Brytanii. Zajęcia te miały na celu przygotować młodzież pod względem językowo- kulturowym do wyjazdu na praktyki zawodowe do Londynu.

Dotychczas praktyki zawodowe uczniowie odbywali w hotelach na terenie powiatu, tym razem mieli ogromną szansę odbycia zagranicznego stażu w Londynie - jednym z największych światowych centrów recepcji ruchu turystycznego. Doświadczenia zawodowe zdobyte w projekcie zwiększą w przyszłości szansę młodzieży na rynku pracy. 

  • BUDŻET PROJEKTU: 28 871,00 EUR
  • ILOŚĆ MOBILNOŚCI:

    10 uczniów + 1 opiekun

  • KRAJE:

    Anglia (Londyn)

  • KOORDYNATOR: Anna Chamot, Leszek Lipsa

Fotoreportaż z całego projektu