Staże zagraniczne

Dowiedz się więcej o naszych ostatnich projektach i praktykach zagranicznych.

Erasmus+ 2020 STAŻE ZAGRANICZNE

Czytaj więcej

POWER E+ 2018-2020

Czytaj więcej

POWER  E+ AKCJA 1 2015-2017

Czytaj więcej

EFS POKL - 2013-2015

Czytaj więcej

EFS POKL - 2012-2013

Czytaj więcej
EFS POKL - 2013-2015

Opis projektu

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki  „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”.
W ramach projektu w roku 2014 dwie grupy uczniów wyjechało na czterotygodniowe staże do Londynu. 13  uczniów technikum obsługi turystycznej odbyło praktyki zawodowe w hotelach i biurach podróży w Londynie oraz 17 uczniów technikum organizacji reklamy odbyło staż w firmach z branży reklamowej.

Praktyki w Anglii umożliwiły rozwijanie kompetencji językowych związanych z określonym zawodem. Miejsca stażu zostały starannie wybrane we współpracy z partnerem  – ADC College .  Uczniowie odbyli staże w hotelach o najwyższym standardzie, obsługujących gości z całego świata. Uczniowie zdobyli wiele cennych umiejętności zawodowych, poznali warunki pracy w wysokiej klasy hotelach, poznali organizację pracy na różnych stanowiskach. W ramach projektu uczniowie obowiązkowo  uczestniczyli w półrocznym programie przygotowawczym do wyjazdu.

Relacje uczniów z praktyk:

Mam na imię Gracjan, odbywam praktyki w agencji reklamowej Colorcopy Stat. Razem z Szeryfem (szefem) drukowaliśmy baner, dostaliśmy zlecenie na wydrukowanie reklamy samoprzylepnej, której projekt wykonałem w programie Ilustrator! Następnie miałem kurs obsługi maszyn do drukowania, łącznie z robieniem kart ID.
Nazywam się Mateusz. W Londynie pracowałem w sklepie, którego cały dochód przeznacza się na różne akcje charytatywne. Oddział "OXFAM" mieści się w dzielnicy Stanmore. Przeprowadziłem badania rynkowe m.in badania konkurencji.

Karolina i Sara. Jesteśmy na praktykach w Londynie. Mamy okazje pracować w ProntaPrint Kensington. Nauczyłyśmy się wielu rzeczy związanych z przyszłym zawodem. Niejednokrotnie miałyśmy kontakt z bardzo wymagającym klientem. Sumienna praca pokazała nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Choć nie zawsze wszytko było po naszej myśli to wiemy, że zdobyte doświadczenie na praktykach wykorzystamy w przyszłej pracy zawodowej.

Mam na imię Aleksandra. Swoje praktyki odbyłam w 360 GSP College. Jest to Wyższa Szkoła Informatyki, która prowadzi setki kursów. Współpracują z wieloma partnerami, między innymi: CISCO Network Academy, Microsoft IT Academy, EMC2, VMware, CompTIA i Check Point Software. Moim stanowiskiem była recepcja w której obsługiwałam różnych klientów. Tworzyłam również wiele baz danych w pakiecie Microsoft'u, wysyłałam wiadomości tekstowe przez stronę teachers2parents.co.uk, wypełniałam  informacje poprzez CRM Systems oraz spis na stronie SkyVisitor.

  • BUDŻET PROJEKTU: 96 744,00 EUR
  • ILOŚĆ MOBILNOŚCI:

    30 uczniów + 4 opiekunów

  • KRAJE:

    Anglia (Londyn)

  • KOORDYNATOR: Anna Chamot

Fotoreportaż z całego projektu