Staże zagraniczne

Dowiedz się więcej o naszych ostatnich projektach i praktykach zagranicznych.

Erasmus+ 2020 STAŻE ZAGRANICZNE

Czytaj więcej

POWER E+ 2018-2020

Czytaj więcej

POWER  E+ AKCJA 1 2015-2017

Czytaj więcej

EFS POKL - 2013-2015

Czytaj więcej

EFS POKL - 2012-2013

Czytaj więcej
POWER  E+ AKCJA 1 2015-2017

Opis projektu

Projekt  jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój  „Staże zawodowe dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego”. 
W ramach projektu trzy szesnastoosobowe grupy uczniów Technikum Obsługi Turystycznej oraz Technikum Logistycznego wraz z dwoma opiekunami wyjechały na staż zagraniczny. Logistycy odbyli dwutygodniowy staż w firmach w Londynie a turystycy wyjechali na dwutygodniowe staże do hoteli i biur podróży w Londynie i w Rimini.

Wszyscy uczniowie brali udział w sześciomiesięcznym programie przygotowawczym do wyjazdu na staż. Uczestniczyli w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego zawodowego,  w zajęciach z native speakerem z Anglii oraz zajęciach z języka włoskiego. Poznawali kulturę brytyjską oraz włoską. doskonalili umiejętności  zawodowe na warsztatach, kursach.

Staże to świetna szansa dla uczniów na kierunku logistycznym na sprawdzenie własnych umiejętności i podszkolenie języka angielskiego podczas prac w magazynach i na sali sprzedażowej, kompletowania towarów, obsługi klientów i rozmów z pracodawcami. 
Uczniowie turystyki pracując w hotelach we Włoszech mieli okazje rozmawiać w języku angielskim oraz włoskim ze współpracownikami oraz klientami hotelu.

Uczniowie kierunku obsługi turystycznej  uczą się obowiązkowo włoskiego jako trzeciego języka obcego. Dlatego możliwość odbycia praktyk we Włoszech była dla nich szczególnie atrakcyjna.
Podczas wizyt monitorujących w miejscach praktyk w Rimini  i w Londynie opiekunowie praktyk bardzo wysoko ocenili naszych uczniów zwracając szczególną uwagę na profesjonalizm, zaangażowaniem oraz odpowiedzialność. Nauka w SOIZ przyniosła zamierzony cel i niektórzy uczniowie otrzymali nawet propozycję pracy.

  • BUDŻET PROJEKTU: 97 562,00 EUR
  • ILOŚĆ MOBILNOŚCI:

    48 uczniów+ 6 opiekunów

  • KRAJE:

    Anglia (Londyn), Włochy (Rimini)

  • KOORDYNATOR: Anna Chamot

Fotoreportaż z całego projektu